Skip to content


Dostałem dzisiaj rozliczenie z TPSA…

Nowe logo TP S.A.

Po serii bojów z kochanym Wciąż-Jeszcze-Monopolistą, bez szczęśliwego zakończenia, prędkość mojego łącza powoli wzrasta. Powoli, bo wciąż płacę za 6Mbps, a transfer nieuchronnie, acz ślimaczym tempem zbliża się do około „pięciu w porywach w tygodniu w nocy. Żyć nie umierać. Tak czy siak, dostałem dzisiaj mailem ciekawego maila z rozliczeniem od TP. Na liście wyglądał tak, że chciałem go od razu wrzucić do spamu:

 

 

 

Niemniej jednak to, co było wewnątrz, rozwiało moje wątpliwości. Telekomunikacja postanowiła pójść za przykładem Netii („Jaki masz drut, taki masz Internet”), a nawet dalej – dała mi możliwość wyboru terminu płatności i kwoty!

Zaczynam się trochę bać o przyszłość moich danych osobowych – możliwe, że taki mail, ale już z moim imieniem, nazwiskiem i numerem ewidencyjnym trafił równocześnie do kogoś obcego.
Na przykład kogoś, kto ma na imię ERROR…

Na marginesie, chociaż nie posiadam już odpowiedzi na mój mail do Rzecznika grupy TP, przyjacielska rada dla wszystkich – nie opłaca się takowych maili pisać. Odpowiedź zawsze będzie w skrócie taka:

Nie ma powodów do reklamacji, ponieważ nie chcieliśmy Pana/Pani zdenerwować – to wszystko było niechcący, więc za to nie odpowiadamy. To, że ma Pan/Pani transfer sprzed ćwierćwiecza, to może i nasza wina, ale ponieważ nie zrobiliśmy tego specjalnie (tylko schrzaniliśmy infrastrukturę), również nie zamierzamy przepraszać.

P.S. Na Pana/Pani koncie jest nowa faktura…

Jeśli znajdę, zacytuję dokładnie :)

Posted in Polska, Różne.


4 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

 1. Sumer says

  a masz gdzieś w umowie gwarantowany transfer? :) NIE. i to jest właśnie neozdrada…

  • WRonX says

   @Sumer: Nie o sam transfer chodziło, a o termin (8-miesięczny) naprawienia „przejściowych” problemów. Dostałem SMSa z terminem i status reklamacji „zrealizowana”. Finito. To szlag trafić może…

 2. Dex says

  W ramach równowagi Netia daje jeszcze bardziej du.y, o czym wiem od kilku osób niezależnie.
  I tak źle i tak niedobrze

  • WRonX says

   @Dex: Również znam to z autopsji, nie chciało mi się osobno pisać o tym, jak to Netia nie potrafiła na istniejącej linii TP założyć Internetu przez ponad miesiąc. Nawet nie potrafiła się odezwać w tej sprawie.