OtherWorld?

No właśnie… czym jest OtherWorld?

Nazwa wzięła się znikąd. I taka miała być. Dziwna :) Zaś jeśli chodzi o zawartość… Generalnie rzecz ujmując, na tym blogu (nienawidzę tego słowa! Kojarzy mi się z nastolatkami i k0ffanYm1 Py$i4mi) planuję podzielić się odrobiną mojej skromnej wiedzy z zakresu pomiędzy zabawą a poważnym programowaniem.

Na OtherWorld będę starać się publikować krótkie, przystępne artykuły i kody źródłowe, które mogą się kiedyś okazać przydatne – nie znacie dnia ani godziny!

Wszystkie lub prawie wszystkie artykuły mam zamiar pisać w oparciu o rzeczy, które chciałem lub musiałem poznać w ciągu całej swojej przygody z programowaniem. Pomysły na artykuły rodzi samo życie – jeśli nie rozważania teoretyczne albo próba zrobienia czegoś ciekawego, to – właściwie częściej – konieczność rozwiązania problemu w pracy.

Zakładając ten miniserwis zastanawiałem się, o czym właściwie będę pisał. Okazało się jednak, że będzie o czym. Na samym początku, kiedy próbowałem znaleźć rozszerzenie WordPressa kolorujące składnię kodu źródłowego, okazało się, że może być z tego przydatny artykuł. Jeden z wielu, bo w międzyczasie okazało się, że nad problemami z przerobieniem IG:Syntax Hiliter lub WP-Syntax stają inne rzeczy, również warte opisania. I tak się zaczęło…

Ale czy rzeczywiście ktoś to będzie czytał? Cóż… jeśli nie, zawsze pozostanie mi ten serwis, jako backup dla niektórych prac i pomysłów. Staram się podchodzić do sprawy oglądalności z rezerwą.

Życzę miłego odkrywania OtherWorld!

 

Z rzeczy technicznych:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *