Jak usunąć wydarzenie Facebooka z kalendarza Androida?

17 Comments

Rzecz jest wysoce irytująca. Nie do końca wiadomo, kto (co?) za to odpowiada, niemniej jednak użytkownicy Androida w wersji powyżej 1.6 cierpią na pewną przypadłość: po “wzięciu udziału” w wielodniowym wydarzeniu na Facebooku i synchronizacji telefonu, w kalendarzu pojawia się owe wydarzenie w ilości sztuk jeden na każdy dzień trwania.

Sprawia to, że kalendarz wygląda tragicznie, zaś problemem jest głównie to, że takiego wydarzenia z kalendarza na pierwszy rzut oka nie da się usunąć! Nawet zaznaczenie “nie wezmę udziału” czasem (?) nie pomaga. Jak dotąd jedynym sposobem, jaki znałem, było usunięcie danych aplikacji Pamięć Kalendarza i ponowna synchronizacja. Na szczęście jest lepszy sposób.

Przepis na usunięcie wydarzenia jest następujący:

 • Uruchamiamy kalendarz
 • Otwieramy dane wydarzenie (w którymkolwiek dniu jego trwania)
 • Przytrzymujemy przycisk MENU do pojawienia się klawiatury ekranowej
 • Wciskamy “Backspace” na klawiaturze ekranowej
 • Potwierdzamy usunięcie wydarzenia

Usunięte zostaną wszystkie wystąpienia tego wydarzenia. Podejrzewam, że w modelach z klawiaturą sprzętową nie będzie trzeba wywoływać ekranowej.

AKTUALIZACJA 20.04.2011: Jak pisze mariuan w komentarzu: “sposób ten działa tylko z aktywną standardową klawiaturą. Przy korzystaniu np ze Swype trzeba przestawić na standardową, wykonać usuwanie wydarzeń, po czym ponownie zmienić na Swype.”

Categories: Internet, Software Tags: Tagi:, ,

17 thoughts on “Jak usunąć wydarzenie Facebooka z kalendarza Androida?”

 1. chłopie uratowałeś mi życie :-)
  help line HTC nie miał zielonego pojęcia jak to zrobić, co więcej próbował udowodnić że cała rzecz nie ma miejsca, a ja mam omamy ;-)

 2. Wszystko fajnie, ale dobrze byłoby zaznaczyć, że sposób ten działa tylko z aktywną standardową klawiaturą. Przy korzystaniu np ze Swype trzeba przestawić na standardową, wykonać usuwanie wydarzeń, po czym ponownie zmienić na Swype.

 3. Niestety na SGS`ie nie działa ta metoda :( Zmieniłem klawiaturę na standardową, zrobiłem jak opisane wyżej i lipa… Wydarzenie jak było tak nadal jest i zajmuje mi najbliższe 2 miesiące…

  1. @Tomasz: Niestety, nie mam możliwości sprzętowych przetestowania na SGS. Proponuję popróbować jeszcze z inną klawiaturą, jeśli się uda – daj znać.

 4. Tez mnie to irytowalo, dlatego jedynym wyjsciem dla SGS bylo wejscie w social hub -> facebook i usuniecie tego ze wszystkimi synchronizacjami fejsa! :)

 5. Może jeszcze komuś to pomoże…
  W SGS II wchodzisz klawiszem Menu=>Ustaw.=>Konta i synch.=> Klikasz w wybrane konto po czym na dole po prawej masz przycisk “Usuń konto”
  Pozdrawiam

  1. @Mr Rex:
   Wydaje mi się, że to uwali całą synchronizację konta FB, ale nie mam SGS2, więc pozostawiam to do przetestowania.

 6. Ogromne podziękowania :) Dwa tygodnie się głowiłam co z tym badziestwem zrobić. Wielka buźka :*

 7. Dobra, juz wiem :) a dla tych co nie wiedza:

  należy wejść w kalendarz >> menu >> wiecej >> kalendarze a następnie odznaczyć ptaszka przy facebooku i zrobione

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *