Programiści pytani o drogę…

1 Comment

Swego czasu na Wykopie pojawił się dowcip opisujący odpowiedzi różnych programistów na pytanie o drogę. Brzmiał on mniej-więcej tak:

Jak odpowiedzą programiści pytani o drogę:
Piszący w C++: Pójdzie pan do tego skrzyżowania, skręci pan w prawo, potem prosto, prosto, prosto, w lewo i już pan jest na miejscu.
Piszący w Pascalu: Pójdzie pan do tego skrzyżowania, skręci pan w prawo w ulice: Mickiewicza, dalej ulica: Prusa, a potem skręci pan w lewo w: Żeromskiego i już pan jest na miejscu.
Piszący w Asemblerze: Pójdzie pan do tego kiosku, kupi pan bilet za złotówkę, pójdzie pan na tamten przystanek i wsiądzie pan do autobusu, wysiądzie na trzecim przystanku, przejdzie pan przejściem podziemnym i już pan jest na miejscu.
Piszący w Prologu: Widzi pan tamten wysoki budynek z wielkim czerwonym szyldem? To tam.
Piszący w Lispie: Dojdzie pan do tego skrzyżowania, a dalej się pan zapyta.

Dowcip jest stary jak świat, dlatego może warto byłoby do niego coś dodać. Na przykład:
Piszący w PHP: skręci pan w prawo cztery razy, następnie lewo, trochę się cofnie, przejdzie na drugą stronę ulicy, podjedzie jeden przystanek i podbiegnie kawałek do tego budynku z czerwonym szyldem…
Piszący w JavaScript: ale tam nie ma nic ciekawego, niech pan lepiej zobaczy na wystawę tego sklepu, jakie fajne zegarki…
Piszący w JavaScript z wykorzystaniem jQuery: to proste, ale może lepiej pana podwiozę.
Piszący w C++ z wykorzystaniem BCB: (wskazuje palcem)

Piszący w perlu: Pójdzie pan prosto, może pan skręcić w lewo albo w prawo. Jak pan skręci w prawo, może pan pójść prosto, lub w lewo. Może też pan iść prosto od samego początku.
(podziękowania dla mojego Admina)

Uwaga, zaczynam powoli przygodę z nowymi językami :)

Zainteresowanych zachęcam do uwzględnienia swoich wersji w komentarzach!

Categories: Humor, Inne, Przemyślenia Tags: Tagi:, , ,

One thought on “Programiści pytani o drogę…”

  1. Fajne :) jednak ciekawi mnie to jak by moglo to wygladac w C# z uzyciem dziedziczenia klasy i informacji pobieranych z baz danych :) mysle ze wtedy fragment instrukcji bedzie wygladal nastepujaco:

    …Dorwij darmowa mape, nastepnie zrezygnuj z darmowej mapy i kup lepsza w kiosku narzekajac na sposob uzycia i wytarguj jeszcze do tego wsparcie mapy poprzez obsluge telefonicza pracownika z kiosku…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *