Zapytanko.pl – ludzie z poczuciem humoru :)

3 Comments

Natrafiłem niedawno na wzmiankę o serwisie Zapytanko.pl. Założenia serwisu są takie, że pracujący w nim ludzie mają odpowiadać na każde zadane im SMSem pytanie. Dowolne pytanie. O najbliższe bankomaty, o datę bitwy pod Tczewem, o cokolwiek. Do – bądź co bądź ciekawej – usługi SMSowej dorobiono serwis WWW. Słusznie czy nie – nie mnie oceniać.
Gdy tylko dowiedziałem się o serwisie i poznałem zasadę działania, postanowiłem toto wypróbować. Rezultat przeszedł moje oczekiwania :)

Nad pytaniem nie myślałem długo. Chodziło mi o przetestowanie zarówno szybkości odpowiedzi, jak i stopnia jej wiarygodności. Przyznam się – zaciekawiła mnie idea odpowiadania na SMSa nie za pomocą botów :)

Treść mojego SMSa (22:18):

Czesc. Jak brzmial najsmieszniejszy dowcip swiata wg. Monty Pythona?

Odpowiedź z serwisu Zapytanko.pl (22:23):

Niestety nie mozemy podac Ci jego tresci, ze wzgledu na tragiczne skutki, jakie to powoduje. Nie chcemy miec na sumieniu Twojego zycia, a prokuratora na karku :)

Muszę przyznać, że pierwszy kontakt z serwisem miałem pozytywny :)

Dla dociekliwych, najśmieszniejszy dowcip świata brzmi następująco:

– Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer?
– Ja! … Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!

[ wersja filmowa | scenariusz ]

Dla podejrzliwych: Oświadczam, iż niniejszy wpis nie jest reklamą wspomnianego serwisu, a ja, autor wpisu, nie mam absolutnie nic wspólnego ze wspomnianym serwisem.

Categories: Internet Tags: Tagi:

3 thoughts on “Zapytanko.pl – ludzie z poczuciem humoru :)”

  1. Ciekaw jestem porownania z serwisem http://www.ciao71321.pl > idea podobna opiera się na zadawaniu pytań przez sms, ale można również zadać pytanie próbne przez www, a odpowiedzi publikowane są natychmiast na stronie. Co więcej, każda odpowiedź z podpisem osoby szukajacej odpowiedzi na Twoje pytanie :-)

    1. @Adam:
      Hmm… czyżby jakaś kryptoreklama? :) Przepuszczam komentarz, żeby nie było, że jestem stronniczy, chociaż… jestem :) Zapytanko.pl mnie jeszcze nie zawiodło, a – przyznaję się bez bicia – z ciao7… nie korzystałem. Może numer Zapytanka jest łatwiejszy do zapamiętania :)

  2. @Adam

    Co z tego, że się podpisują jak się zawsze mylą? Jakiego bym pytania nie zadał to odpowiedź jest błędna. Zastanawiam się dlaczego wg nich w Polsce Słońce jest najniżej nad horyzontem na przełomie stycznia i lutego?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *